SAVARONA’NIN SUÇU NE?

“Bir çocuğun oyuncağını beklediği gibi bekledim “ dedi ömrünün son aylarında Savarona için Atatürk. Bekledi… bekledi… yorgun ve kırgın bedenini güverteden süzerek kendini gerçekleşen hayalinin ortasına bıraktı.
Her gün bir haber çıktı hakkında. Önce fuhuş operasyonu, sonra Savarona’ya ilk çıkan astsubayın söyledikleri düştü gazete sayfalarına. Ne mi diyordu “herkes çırılçıplaktı… her yerde kullanılmış, açılmamış prezervatifler vardı… her yeri aradık… vs. gibi şeyler”  haberi okuduktan sonra kısa bir süre düşündüm. Acaba bunu böyle bu şekilde söylemenin, yazmanın… amacı ne olabilir diye,
a)     Düzenlenen baskın, fuhuş baskını değildi.
b)     Ruslar soyunmadan sevişirdi.
c)      Gemiye ilk çıkan astsubay daha önce hiç sevişmemişti
d)      Parayı veren düdüğü çalar
e)     İlhan Cihaner ve Hanefi Avcı’dan sonra Savarona’da itibarsızlaştırma kervanına katılmıştı.
Daha frenlemesem kendimi herhalde z’ye kadar gidecek şıklar.
Katıldığı bir programda işletmeciliğini yapan şahıs daha önce birçok dilekçe ile gerekli mercilere Savarona için başvuruda bulunduğunu söyledi ancak herhangi bir cevap alamadığını da dile getirdi(Buradan sakın ha sakın istediği gibi kullanır, kullandırtır gibi bir anlam çıkarılmasın, yani d şıkkı). Ve şuna kesin kez bir kere daha inandım ki z’ye kadar gidecek şıkların herhangi birisi Medyanın Gücü olacaktı. Yani bunun bu şekilde olması için askerin baskın yapıp sonra gündeme demir atması şeklinde mi olmalıydı?
Eee şimdi ne oldu? Kültür Bakanlığı müze olmasını istedi, Maliye Bakanlığı sözleşmenin feshedilmesi yönüne gitti. CHP Bodrum Örgütü de atağa geçerek  bedeli karşılığında alıp müze yapılacağını söyledi. Bize kalansa;                                                        geçmişine tecavüz edilmiş, geleceğinde ise o tecavüzün izlerini taşıyıp tenine değecek her elde ürküp titreyecek  çocuksu bir hayalin, yorgun bedeniyle demirlemiş Savarona’sı kaldı.


A.DURSUN

Popüler Yayınlar

Yasal Uyarı

Yayınlanan yazılar ve şiirler özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazı ve şiirler aktif link verilerek kullanılabilir.